Informace o úpravě lyžařských běžeckých tratí - Ski region ŽďárskoInformace o úpravě lyžařských běžeckých tratí

10. 11. 2016

Zimní sezóna začala

Dnes ve Žďáře napadl první sníh. Nesouvislá vrstva má místy i 3cm. Na začátek to není špatné.
Jinak přípravy na zimní sezónu jsou v plném proudu, tak doufejme, že budeme moci vše stoprocentně využít.


30. 3. 2016

Letošní zima - co dodat?

Ani letošní zima nesplnila naše očekávání. Sněhu bylo málo, a když už napadl, tak dlouho nevydržel. Docela slušný týden jsme měli na konci ledna, který jsme, myslím, stoprocentně využili. Super lyžování nebylo tentokrát pouze na Piláku a Řádkově louce, ale bezvadně se lyžovalo i na části Polničského okruhu a po několika letech se dalo dojet až nahoru na Sklené. Celkem bylo tehdy upraveno kolem 60km lyžařských stop. Vše čtyřkolkou, rolba bohužel letos nevyjela k úpravě ani jednou. Nutí nás to k zamyšlení, jestli je takovýto stroj v těchto zimách u nás využitelný. Dokonce přemýšlíme, že vyrobíme speciální zařízení za čtyřkolku, které by bylo schopno upravovat dle potřeby pás na bruslení a nebo dvě klasické stopy vedle sebe. Tímto by nám částečně čtyřkolka nahradila rolbu.
Další kapitolou letošní zimy bylo naše účinkování na Třech Studních a Fryšavském ledovci. V takovýchto zimách je potřeba využít každé vhodné chvíle a každého centimetru nového sněhu. Docela často nastává situace, kdy ve Žďáře sníh není a na Třech Studních je. Tam stroj chybí a naše čtyřkolka stojí v garáži. Takže pokud to jen trochu půjde a místní budou mít zájem, mohli bychom do budoucna tamní tratě upravovat my. Uvidíme.
Mějte se hezky a v zimě ve stopě nashledanou. Josef Holemář


15. 3. 2016

Informace pro lyžaře

Ráno leželo ve Žďáře pár centimetrů sněhu, vše však pomalu taje. Upravovat pochopitelně již nemá cenu.
 


11. 3. 2016

Informace pro lyžaře

11:00
Bohužel včerejší slunce zničilo většinu lyžařských stop v okolí Žďáru i nahoře na Třech Studních. Jediné místo, které odolává, je "Fryšavský ledovec". Tam by se podél lesa snad ještě dalo lyžovat. Úpravu žádnou dnes ani o víkendu nechystáme. Jaro už je tu!


10. 3. 2016

Informace pro lyžaře

9:00
Na Skleném dnes panují ideální lyžařské podmínky, mrzne a je jasno. Stopy dostaly včera zabrat, ještě v deset večer se nahoře lyžovalo. Proto zítra odpoledne obnovíme stávající trasu, vzhledem k předpovědi na další dny by o víkendu mohlo ještě být pěkné lyžování.


9. 3. 2016

Informace pro lyžaře

21:30
Ve Žďáře dnes sníh ubýval, jak jsme předpokládali. Některé úseky jsou již nesjízdné, ale myslím si, že na Řádkově louce by mohlo být ještě sněhu dost. Trasa Sklené - Žďár je již ve špatném stavu vzhledem k počtu podmáčených míst. Jiná situace ovšem panuje na Třech Studních. Co mám zprávy od lyžařů, je stopa hodně podmáčená kolem potoka Fryšávky, zbytek je prý i přes nápor lyžařů pěkný. Jen by to asi chtělo druhou stopu. Jinak předpověď trochu vylepšili, a vypadá to na slušný lyžařský víkend.


8. 3. 2016

Informace pro lyžaře

16:00   0°C
Ve Žďáře leží 18, na Třech Studních 30 cm nového sněhu. Takovou vrstvu musíme nechat chvíli slehnout a večer vyrazíme na úpravu. Předpokládaná trasa vypadá takto: Tři Studně - Medlov - Fryšava - Fryšavský ledovec - Sklené -Tři Studně - Sklené - Lhotka - Žďár Vysočany - Zimní stadion - Skiareál Pilská nádrž - Řádkova louka - Mamlas - Klafar. Zítra ráno má mrznout, tak toho využijte. Počítám tak dva lyžařské dny, na Třech Studních snad i víkend.


8. 3. 2016

Informace pro lyžaře

10:30   +1°C
Stále hustě sněží. Ve Žďáře je už místy 15cm sněhu. Vykoukněte z okna - úplná Ladovská zima.


8. 3. 2016

Informace pro lyžaře

8:00   -1°C
Předpověď se vyplnila. Od noci hustě sněží. Ve Žďáře leží okolo pěti centimetrů sněhu a stále přibývá. Dokud padá, nemá cenu nic najíždět. Uvidíme, kolik napadne a jestli vůbec budeme něco upravovat vzhledem k hlášenému oteplení v dalších dnech.


4. 3. 2016

Informace pro lyžaře

19:30
Doplňující údaje o tratích na Třech Studních. Odpolední slunce mělo sílu, přesto se nám podařilo upravit dva okruhy. Jeden dlouhý 1,5km na loukách u Skleného, druhý na Fryšavském ledovci v délce 2km. Na Skleném je nástupní místo nad Skleným u silnice, na ledovec se musí kousek pěšky. Ze Třech Studní od autobusové zastávky 100m na Fryšavu, potom odbočit doleva na silničku směr Cikháj. U lesa nasadit lyže a vydat se doprava (už ve stopě) podél lesa. Začátek je horší, ale za rybníkem začíná pěkná lyžovačka. Zítra po ránu na sluníčku skoro idylka. I zítra má být teplo, tak dlouho neotálejte. Byl to dnes takový hokus pokus, tak uvidíme. Třeba se tyto trasy stanou alternativou v době, kdy sníh napadne jen ve vyšších polohách.
 

Fryšavský ledovec 4.3.Fryšavský ledovec 4.3.louky u Skleného louky u SklenéhoStarší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  >>